СЬОМІ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ЄВГЕНА ЛАЗАРЕНКА
"Розвиток ідей Є.К. Лазаренка в сучасній мінералогії
(до 100-річчя від дня народження)"
13-16 вересня 2012 року

13–16 вересня 2012 р. на базі спортивно-оздоровчого центру ”Карпати” Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися сьомі наукові читання імені академіка Євгена Лазаренка на тему ”Розвиток ідей Є.К. Лазаренка в сучасній мінералогії”, присвячені 100-річчю від дня народження ученого.
В читаннях взяли участь близько 60 представників вузів, наукових установ та геологічних виробничих організацій – відомі науковці і педагоги, молоді вчені, аспіранти і студенти. Серед учасників читань представники Львова, Києва, Одеси, Дніпропетровська та інших міст України, гості з Польщі, Росії, Білорусі, також три доньки Євгена Лазаренка – Олена, Оксана, Наталія. Заслухано і обговорено 20 усних і понад 20 стендових доповідей, проведено екскурсію на цікаві геологічні об’єкти Закарпаття. Розпочато читання з оголошення привітань на адресу Оргкомітету від Російського мінералогічного товариства, президента Українського мінералогічного товариства та вручення медалі Є.К. Лазаренка відомому вченому в галузі технологічної мінералогії професору Б.І. Пірогову.

Відкриття VII наукових читань імені академіка Євгена Лазаренка. Виступає професор О.І.Матковський.

Учасники VII наукових читань імені академіка Євгена Лазаренка на екскурсії у кар’єрі в околицях Кольчино (зліва направо: Возняк Д.К., Павлишин В.І., Пірогов В.І., Матковський О.І., Білоніжка П.М., Павлунь М.М., Ковальчук М.С., Лупашко Т.)
Учасники VII наукових читань імені академіка Євгена Лазаренка після засідань (зліва на право В. Павлишин, П. Білоніжка, Б. Пірогов, Ю. Чабан, О. Матковський, В. Фурман, Ю. Галабурда)
Доньки Є. Лазаренка: Оксана (ліворуч), Наталія і Олена (праворуч)